▬   O nas   ▬

▬   O nas   ▬

Kamila Orzechowska - Wrzosek  profesjonalistka w opiece nad osobami starszymi
Zaufana opieka nad osobą starszą i niepełnosprawną_Logo

Pomoc dla seniora

Nazywam się Kamila Orzechowska-Wrzosek i prowadzę firmę Pomoc dla Seniora. Z wykształcenia jestem pedagogiem, w 2011 roku ukończyłam studia magisterskie, zaś w 2012- studia podyplomowe na Uniwersytecie Gdańskim. W październiku 2022 rozpoczęłam szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie poznawczo-behawioralnym. Jestem szkoleniowcem i dydaktykiem, posiadam wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu rozmaitych warsztatów i szkoleń na rzecz wielu grup wiekowych- m.in. dzieci, młodzieży, studentów, nauczycieli, rodziców. Interesuje mnie profilaktyka i psychoedukacja.

 

Przez 9 ostatnich lat byłam zawodowo związana z ogólnopolską organizacją pozarządową działającą w obszarze profilaktyki zdrowia- fizycznego, psychicznego i społecznego. Praktyka zawodowa w organizacji umożliwiła mi nabycie doświadczenia w pracy z osobami starszymi, niepełnosprawnymi oraz przede wszystkim poznanie problemów i potrzeb tych grup. Moje doświadczenie mówi mi, że pomimo wsparcia instytucjonalnego i nieformalnego, w obrębie zaopiekowania osób starszych i niesamodzielnych jest spory deficyt.

 

Bardzo trudno jest znaleźć zaufaną osobę, która w sposób rzetelny i przyjazny wspomoże seniora w codziennym funkcjonowaniu. Rodzina, często mimo prawidłowych relacji i chęci nie ma możliwości zaangażować się w codzienną pomoc w stopniu zaspokajającym potrzeby seniora. Osoby starsze, zwłaszcza te mieszkające samodzielne skazane są na samotność i trudność w realizacji codziennych potrzeb i spraw. Nierzadko nie mają z kim porozmawiać, poprosić o wsparcie a jedyną rozrywką i kontaktem ze światem zewnętrznym jest radio czy telewizja.

 

Wiem, że opieka nad osobą starszą jest wymagającym zadaniem. Wiem także, że znalezienie zaufanej osoby do pomocy  również bywa trudnym i długim procesem. Wychodząc naprzeciw potrzebom osób starszych, niesamodzielnych i ich rodzin postanowiłam założyć firmę użyteczną społecznie, która będzie świadczyć konkretne usługi pomocowe przy jednoczesnym zapewnieniu poczucia zaopiekowania i wysłuchania seniora.

Pomoc dla seniora Gdynia

  O nas 

Firma " Pomoc dla Seniora " powstała, by wspierać osoby starsze, schorowane i samotne oraz ich rodziny w zaspakajaniu codziennych istotnych potrzeb.  Nasze usługi cechuje wysoka jakość. Na pierwszym miejscu stawiamy zadowolenie i uśmiech klienta.  Przede wszystkim uważnie słuchamy i nie bagatelizujemy problemów czy oczekiwań seniorów. 

  Gdzie działamy  

  Kontakt z nami  

" Pomoc dla Seniora " Kamila Orzechowska-Wrzosek

numer telefonu  +48 530 000 356

adres email   pomocdlaseniora.gdynia@gmail.com